Navigace: Rozcestník

Aertecnica – průmyslová kvalita u Vás doma

Centrální jednotky Aertecnica jsou vyráběny na základě madeineu2dlouholetých zkušeností. Jsou navrhovány a vyráběny výhradně v Evropě, využívají nejnovější a osvědčené technologie a jsou vyráběny z vysoce kvalitních materiálů. Ať už si vyberete vestavný agregát QB, standardní řadu STUDIO nebo prestižní řadu PERFETTO, všechny jsou oceněny řadou certifikátů. Každý agregát byl podroben zkouškám renomovaného německého institutu TUV a všechny fáze výroby podléhají systému kontroly dle UNI EN ISO 9001 a UNI EN ISO 14001.


Jedinečná filtrace

Základem každého našeho centrálního vysavače je nepopíratelně nejlepší stávající filtrační systém na trhu – průmyslový polyesterový omyvatelný filtr třídy HEPA s dodatečnou cyklonovou separací. Důkazem jedinečnosti tohoto typu filtrace je to, že se jedná o stejný typ filtrace, který najdete u těch nejvyspělejších průmyslových systémů.

spaccato_01

 

Princip je jednoduchý:

Nasávaný prach získává díky vrchnímu diagonálnímu zaústění cyklónovou rotaci a nejtěžší prachové částice se dostanou do prachového zásobníku. Tímto způsobem je vzduch vyčištěný na 60% aniž by se dostal do kontaktu s filtrační kartuší. Zbývajících 40% prachu zachytí filtrační HEPA kartuše s plochou až 12 000 centimetrů čtverečních. Vyčištěny vzduch je vyfukován výfukovým potrubím mimo budovu.

V přenosných vysavačích a centrálních vysavačů využívající papírové a „samočistící“ látkové filtry se do kontaktu s filtrem dostane 100% prachu, což způsobuje jeho rychlé znečištění a snížení sacího výkonu.

 

 

 

Pro snadnou představu o „kvalitě samočistících“ filtrů se můžete přesvědčit sami v níže uvedeném videu. Je zřejmé, že se zde v žádném případě nedá hovořit o samočištění nebo o oklepu. Filtraci tvoří obrácený látkový pytel, který po vypnutí jednotky pomalu padá dolů.

Příklad látkové filtrace from aertecnicaCZ on Vimeo.

Další nevýhodou látkových „samočisticích“ filtrů je jejich nedostatečná filtrační plocha dosahující max. 1000 cm2. Navíc plocha filtru zůstává nelogicky skoro stejná jak u agregátu pro malé byty, tak u agregátů pro velké vily. Tyto filtry se velice rychle zanesou, už po 1 měsíci klesne sací výkon a výrobci jsou tak nuceni naddimenzovat výkony turbín. Plochu filtru raději ve svých tabulkách ani neuvádějí. V konečném důsledku se prodejci těchto vysavačů zcela mylně a zbytečně předhánějí ve výkonech svých agregátů.

Pro srovnání, u agregátu Aertecnica jsou plochy filtru u malých agregátů 4000cm2 a u velkých až 12 000cm2.Filtry jsou průchodnější a i při použití turbíny s nižším výkonem mají ve srovnání s jinými systémy vyšší sací výkon. Jejich účinnost je tak daleko vyšší, navíc sací výkon zůstává stejný po řadu měsíců.

Konečného zákazníka by při výběru centrálního vysavače měla zajímat nejen velikost sacího výkonu, ale i to, jak dlouho si centrální jednotka tento výkon zachová.


Revoluční patent - samočistící systém APF

apfAPF je patentované řešení od AERTECNICA, které díky modulu umístěném 
mezi turbínou a filtrační kartuší vibracemi sklepává nečistoty do odpadní nádoby. Tímto systémem jsou standardně vybaveny pouze jednotky PERFETTO TXA a TPA. Díky tomuto systému je omezena údržba kartušové filtrace na minimum. Systém APF šetří náš čas a zajišťuje optimální výkon centrální jednotky po dlouhou dobu.

Systém APF je první 100% samočistící systém, který nemůže být v žádném případě zaměňován s takzvanými „samočistícími „látkovými filtry od jiných výrobců.

Centrální jednotky AERTECNICA, které nejsou vybaveny systémem APF vyžadují pravidelné čištění filtrace opláchnutím pod tekoucí vodou. Vzhledem k velkému povrchu filtru, se tato operace provádí každých 6-8 měsíců.